top of page

Wakacje dla dzieci w Studio Zdrowia

Czym jest sensoplastyka?

Jest to świetna metoda pracy, która daje dzieciom to, czego najbardziej potrzebują, a także pozwala im na to, czego często nie mogą – mianowicie POZWALA SIĘ BRUDZIĆ. Daje wolność, uwalnia kreatywność i wyobraźnię, rozwija myślenie, zdolności manualne, pozwala na polisensoryczne doświadczanie świata, a przede wszystkim daje SZCZĘŚCIE!

Sensoplastyka opiera się na wykorzystaniu naturalnych i bezpiecznych materiałów, takich jak mąka, ryż, kasza, barwniki spożywcze, galaretki, piasek czy błoto. Dzieci mają możliwość samodzielnego tworzenia, mieszania i odkrywania różnych tekstur i kolorów, co stymuluje ich zmysły i rozwija wyobraźnię.

senso

Dla kogo?

Do naszego studia zapraszamy na wspólną zabawę dzieci w wieku od 3 do 7 lat. Dla opiekunów dostępny jest kącik poczekalnia. Prosimy o zabranie ubrań na zmianę dla swoich pociech 😊 Zajęcia trwają 45 minut + dodatkowy czas na czynności higieniczne/samoobsługowe – 15 minut.

brudne rece

Dlaczego sensoplastyka?

Bo to wspaniała zabawa! Pokazuje, że przy wykorzystaniu prostych składników i prostych czynności może dziać się magia 😊 Sensoplastyka zawiera też w sobie elementy mindfulness. Daje odprężenie i relaks poprzez kontakt z różnego rodzaju masami plastycznymi i fakturami – dla wielu dzieci to nowe, przyjemne i bardzo ekscytujące doświadczenia sensoryczne.


Korzyści z sensoplastyki są liczne i wszechstronne:

  1. Rozwija zmysły - Dzieci mają okazję doświadczyć różnorodnych faktur, zapachów i kolorów, co rozwija ich zmysły i umiejętność przetwarzania bodźców sensorycznych.

  2. Wspiera kreatywność - Dzieci uczą się twórczego myślenia i eksperymentowania, co rozwija ich wyobraźnię i zdolności artystyczne.

  3. Rozwija motorykę małą - Praca z różnymi materiałami pomaga w rozwijaniu umiejętności manualnych, takich jak chwytanie, ściskanie, mieszanie i formowanie.

  4. Buduje pewność siebie - Samodzielne tworzenie i eksperymentowanie daje dzieciom poczucie sprawczości i wzmacnia ich pewność siebie.

  5. Relaksuje - Dodatkowo nasze zajęcia posiadają elementy mindfulness, które wprowadzane podczas zajęć pomagają dzieciom w odprężeniu się, skupieniu na chwili obecnej i redukcji stresu.


medytacja dzieci

Zapraszamy w każdą sobotę lipca i sierpnia o 10:00 Przyjdź i zobacz, jak Twoje dziecko rozkwita!


Zajęcia prowadzi doświadczona instruktorka, która zadba o bezpieczeństwo i komfort wszystkich uczestników. Nasze sesje są pełne radości, śmiechu i pozytywnej energii. To nie tylko zabawa, ale także inwestycja w rozwój Twojego dziecka.

Comments


bottom of page