top of page

Jak dobrze planować swoje fit postanowienia?

Nowy rok to najczęstszy moment na planowanie nowej wersji siebie. Postanowienia bywają przeróżne i bardzo często dotyczą naszego wyglądu i zdrowia. Styczeń to czas w którym siłownie i kluby fitness są najbardziej oblegane. Dietetycy mają najwięcej pracy. Wszyscy zaczynają się więcej ruszać i odchudzać. Wszystko to jest cudowne ale jak wytrzymać cały rok?


Oto kilka dobrych rad związanych z utrzymaniem naszych noworocznych postanowień:

  1. CEL. Jak z każdym innym planem musimy mieć dobry cel. Nie mierzmy za wysoko ale i nie za nisko. Cel musi być osiągalny. Musimy móc sobie go dobrze wyobrazić. Najlepiej między głównym celem mieć po drodze kilka mniejszych, które będzie łatwiej odhaczyć.

  2. CZAS. Dajmy sobie czas. Nie nastawiajmy się na idealne warunki i brak potknięć. Dajmy sobie możliwość popełnienia błędów. Chcemy schudnąć, być fit - PEWNIE! Czasy mamy takie jakie mamy ;) więc warto wziąć pod uwagę możliwość opóźnienia w postaci pogorszenia stanu zdrowia.

  3. WSPARCIE. W każdym postanowieniu ważne jest wsparcie. Możemy spróbować pracować nad naszym celem z przyjacielem lub specjalistą. Wspólne motywowanie się do działania niesamowicie pomaga. Również lekki zastrzyk rywalizacji czasem daje nam kopa.


Mamy już luty, więc może właśnie teraz część z was potrzebuje małego wsparcia w wytrwaniu w postanowieniach.


Zapraszam też na odsłuchanie audycji w Radiu Katowice na temat rozpoczynania nowej diety:


Jeżeli udało Ci się wytrwać cały styczeń to już super osiągnięcie. Świętuj małe sukcesy! Pochwal się co udało Ci się już w tym roku osiągnąć.

Jeżeli powoli tracisz zapał, nic nie szkodzi. Może dziś jest okazja żeby dostosować swoje postanowienie do aktualnej sytuacji. Nie poddawaj się!


W tym roku moje postanowienia są głównie związane z moją pracą. Mam nadzieje że spodoba wam się to co dla was szykuje. Zapraszam do zapisania się na newsletter żeby być na bieżąco z naszymi nowościami.

1 komentarz

1 Comment


Ja chcę schudnąć!

Like
bottom of page