top of page

WYZWANIE: Jak zrelaksować się przed świętami?

Grudzień jest miesiącem pełnym stresu. Święta, chociaż w reklamach i filmach kojarzą nam się z radością i spokojem, często w domu są inne. Kupno prezentów, przygotowanie potraw, porządki. Wydajemy dużo pieniędzy, często oszczędności, żeby te dni mogły być "wyjątkowe".

Moja propozycja to ZWOLNIJ. Zastanów się, co Tobie jest teraz potrzebne. Jeżeli jest taka potrzeba, może w tym roku uda Ci się zerwać z jakąś trudną dla siebie tradycją!


Nasze wyzwanie polega właśnie na tym - odpręż się i zrób coś TYLKO dla siebie!


  1. Tańcz! - Znajdź w ciągu dnia czas na taniec. Włącz swoją ulubioną muzykę i 10-15 minut (około 5 piosenek) tańcz i śpiewaj! Możesz samemu, z partnerem, z dziećmi. Nie ma wymówek. Muzyka wyzwala endorfiny, ruch też wyzwala hormony szczęścia i robienie tego co lubisz, poprawia humor!

  2. Medytuj lub zrób jogę - Polecam medytacje/relaksacje prowadzone. Można znaleźć je na Spotify lub YouTube. Nawet 3 minuty starczą. Nie ma czasu? Spróbuj włączyć ją tuż przed snem :)

  3. Napij się przytulnego napoju - Zima to czas ciepłych napoje: korzenna herbatka, kakao, grzać piwo czy wino. Dziś jest TEN dzień, w którym wreszcie siądziesz i napijesz się spokojnie swojego ulubionego trunku.

  4. Zrób sobie domowe spa - Masz wannę? Zapalaj świece, wrzuć kule do kąpieli i zrelaksuj się. Nie masz jak lub nie lubisz? Maseczka na twarz, stopy lub inna na pewno sprawi Ci przyjemność. Dla “szalonych” polecam masaż. Można wykonać automasaż, poprosić partnera lub pójść do specjalisty :)

  5. Odpręż się przy artystycznym hobby - Przygotowałam dla was w tym miesiącu piękne mandale do pokolorowania. Polecam jako formę relaksu. Jeżeli to nie Twoja działka to spróbuj innego artystycznego zadania. Tworzenie rzeczy samemu daje dużą satysfakcji a przy okazji może uda się stworzyć prezes świąteczny dla kogoś.


Zachęcam do wdrożenia tych kroków na stałe lub chociaż powracania do nich często. Tańczyć i śpiewać możesz codziennie - na prawdę daje to mega radość! Znalezienie chwili dla siebie po lub nawet w trakcie ciężkiego dnia pomoże naładować bateria.


Powodzenia!


Teraz co miesiąc będą pojawiać się 5 dniowe wyzwania, które maja na celu poprawić naszą samoakceptacje i zbliżyć nas do świadomości ciała. To otworzy lub ułatwi nam drogę do jedzenia intuicyjnego.


W tym miesiącu za aktywność na social mediach IG @sundietyoga i FB @sundaysdiet będzie można wygrać nagrody :)

Comments


bottom of page