top of page

Czerwona herbata

Nie istnieje żaden magiczny sposób, który zagwarantuje nam utratę tkanki tłuszczowej w najszybszym czasie. Jednak, aby wspomóc organizm w walce z nadmiarem kilogramów możemy wypróbować herbatę Pu-erh, której właściwości nie kończą się jedynie na bardziej efektywnym redukowaniu masy ciała.

pu-erh

Liście czerwonej herbaty zaraz po zbiorach poddawane są krótkiemu procesowi fermentacji (dłuższe procesy fermentacyjne zachodzą w przypadku czarnej herbaty), zawiera ona zatem więcej enzymów i polifenoli. To właśnie im zawdzięcza odchudzające właściwości.

Czerwona herbata dzięki wysokiej zawartości garbników (polifenoli) reguluje pracę żołądka i wydzielanie żółci przez trzustkę. Pozwala to organizmowi  wchłonąć z pożywienia więcej substancji pokarmowych, a przyjmowane tłuszcze mają prostszą budowę. Mniej skomplikowana budowa tłuszczy wiąże się z krótszym procesem uwalniania z nich energii.

Enzymy i teina przyśpieszają metabolizm tłuszczów, dzięki czemu przyjęte tłuszcze zostają przetworzone na energię. Teina w swojej budowie jest identyczna jak kofeina, jednak w połączeniu z polifenolami działa znacznie dłużej. Skutkiem tego jest ciągłe zapotrzebowanie na tłuszcze i sięganie do coraz głębszych ich zapasów.

Oprócz właściwości odchudzających czerwona herbata wpływa również na:

  1. Obniża poziom cholesterolu i ciśnienie krwi

  2. Zawiera dużo związków mineralnych i mikroelementów: fluoru, wapnia, manganu i teiny.

  3. Zawiera znaczne ilości olejków eterycznych i białka.

  4. Zawarty w niej fluor pomaga chronić zęby przed próchnicą.

  5. Poprawia pamięć, koncentrację i nastrój.

  6. Przyśpiesza usuwanie toksyn z organizmu. Ma działanie moczopędne.

  7. Wzmacnia organizm.

Odpowiednie parzenie herbaty sprawi, że zachowa ona wszystkie właściwości lecznicze. Woda powinna być miękka, a czas parzenia powinien wynosić od 3 do 7 minut w temp. 98-95 C. Dłużej parzymy herbatę o większych liściach.

Comments


bottom of page